Spoločnosť Microsoft rieši

Bing tiež zaradil široko odhalené konšpiračné teórie medzi najlepšie návrhy na ďalšie slová.
Pán Hoffman povedal, že Microsoft musel lepšie zmierniť svoj vyhľadávací systém.

nokia

Hlbší pohľad
Vo svojom vyšetrovaní pán Hoffman vzal do úvahy rasovo tematické pojmy a zistil, že väčšina návrhov na ďalšie vyhľadávanie, ktoré sprevádzali výsledky, poukazuje ľudí na rasistické stránky alebo obrazy.
Rasistické memy a obrazy boli tiež vrátené za mnohé slová, ktoré skúšal.
"Všetci vieme, že tento odpad existuje na webe, ale Bing by nemal viesť ľudí k tomu s ich návrhmi na vyhľadávanie," napísal pán Hoffman.
Predpokladá sa, že návrhy na ďalšie vyhľadávania súvisiace s týmito pojmami vyplynuli z kombinácie používateľskej aktivity a zosúladeného konania zo strany krajných pravicových skupín, aby sa skomplikovali odpovede.

Pán Hoffman tiež zistil "nechutné" výsledky pri hľadaní obrázkov mladých dievčat s vypnutými bezpečnostnými filtrami Binga.
Racionálne príklady sú podobné tým, ktoré našiel v roku 2016 novinárka Guardian Carole Cadwalladrová, keď použila vyhľadávač Google na zistenie faktov o holokauste.

microsoft

Pani Cadwalladrová zistila, že výsledky "urobil holokaust"? dominovali stránky, ktoré popierali, že sa to stalo, ktoré vytvoril biely supremacistický web Stormfront.
Ako odpoveď na zistenia pána Hoffmana, Jeff Jones, senior riaditeľ spoločnosti Microsoft, povedal: "Vezmeme vec dôveryhodného obsahu veľmi vážne a naďalej rozširujeme naše systémy, aby sme identifikovali a zabránili tomu, aby sa takýto obsah zobrazoval ako navrhované vyhľadávanie.

"Hneď, ako sa dozvieme o probléme, podnikneme kroky na jeho riešenie," dodal.
BBC zopakoval niektoré vyhľadávania uskutočnené pánom Hoffmanom a zistil, že vrátené výsledky obsahovali oveľa menej odpovedí, ktoré poukazovali ľudí na zjavne rasistické stránky alebo obrazy.

Bing má približne 24% podiel na trhu s vyhľadávacími nástrojmi v USA, druhý na Google na 63%, uvádzajú údaje od analytickej firmy Statista. Vo Veľkej Británii sa Bing používa vo 12% všetkých vyhľadávaní.

Spoločnosť Microsoft rieši
4.3 (86.67%)3