Chráňte sa pred sebaľútosťou

Mentálne silní ľudia nedovolia, aby sebaľútosť sabotovala ich úspech. Namiesto toho využívajú nevyhnutne potrebné životné ťažkosti ako spôsob zocelenia svojej osobnosti. Ako sa teda vyhnúť deštruktívnej sebaľútosti?

znamení

1.Čeliť svojim pocitom

Mentálne silní ľudia si dovolia zažiť emócie ako smútok, sklamanie a osamelosť. Nestránia sa nepríjemných emócií tým, že si spochybňujú, či sú ich problémy naozaj spravodlivé, alebo tým, že sa presviedčajú, že trpia viac ako iní. Vedia, že najlepším spôsobom, ako sa vyrovnať s nepohodlím, je jednoducho prekonať to.

samota

2.Rozpoznať varovné signály

Keď sa zameriavate na všetko, čo sa deje vo vašom živote, vaše myšlienky sú prehnane negatívne. A tie negatívne myšlienky budú negatívne ovplyvňovať vaše správanie, ak nimi budete neustále zaoberať. Kombinácia negatívneho myslenia a nečinnosti vzbudzuje ďalšie pocity sebaľútosti. Mentálne silní ľudia si uvedomujú, kedy sú v nebezpečenstve, že sa dostanú do tejto špirály, ktorá by ich mohla stiahnuť smerom nadol a preto podniknú kroky, aby tomu zabránili.

3.Spochybniť vnímanie

Náš emocionálny stav ovplyvňuje vnímanie reality. Keď sa ľutujete, pravdepodobne sa sústredíte na zlé veci, ktoré sa dejú vo vašom živote, zatiaľ čo prehliadate tie dobré udalosti. Mentálne silní ľudia sa pýtajú, či ich myšlienky skutočne predstavujú realitu.

4.Otočiť negatívne myšlienky na behaviorálne experimenty

Mentálne silní ľudia nedovolia, aby sa ich negatívne myslenie premenilo na seba-naplňujúce sa proroctvo. Keď začnú myslieť negatívne, povedia si, že prijímajú výzvu a začnú s behaviorálnymi experimentmi, aby dokázali, že ich negatívne myslenie nie je správne.

nejistota

5.Vyhradiť si zdroje pre produktívne činnosti

Každá minúta, ktorú strávite sebaľútosťou odďaľujete pracovanie na riešení. Duševne silní ľudia odmietajú strácať drahocenný čas a energiu ľutovaním sa. Namiesto toho venujú svoju energiu produktívnym činnostiam, ktoré môžu zlepšiť situáciu.

Ohodnoťte příspěvek